KYTAROVÉ EFEKTY
Ano, vyrábím, opravuju, modifikuju.
Z radosti, neživím se tím (takže „po práci legraci“). Ale žádný strach, nejsu jen kutil domácí, pracuju s elektronikou a mám na to i vzdělání. 🙂
I když mám nějaké „zajeté modely“, vyrábím hlavně na přání – a většinou u obého jde o kopii něčeho světového.
Používám NOS (new old stock) součástky, pokud to jde (zejména rezistory a kondenzátory malých hodnot), ty, které se již dávno nevyrábí, ale jsou skvělé pro zvuk, lepší, než dnešní součástky určené pro průmysl (nemluvě o SMD). U ostatních součástek využívám co nejlepších provedení.
Použití NOS součástek je to, co odlišuje mé efekty od většiny ostatních. Jejich množství je ale limitní a prostě dojdou a už nikdy nebudou. Tedy i počet mých krabiček je limitní a nikam se tedy nehrnu, jednoduše nemůžu jich vyrobit vyšší počet desítek. 🙂 Cena krabičky není astronomická, dělám to ze zábavy – původní myšlenka není vyrábět hromady a utržit na tom něco k živobytí, ale postavit sobě a kamarádům efekty, které skutečně hrajou a přitom nepřijít o ledviny.
Přiznávám, že vzhledově mé krabičky nedosahují takových kvalit, jako střeva, domo-samo provedení je poznat, ovšem mechanická pevnost a odolnost je na standartní úrovni.
Chystám se předělat celé stránky, nezbývá nyní času, najdete mě na FB.
ZAPOJENÍ KYTAR
Zapojuju také elektroniku do kytar, baskytar…
A to ne nějak pokoutně. 😀 Zapojím v podstatě cokoliv si vymyslíte, pokud to jde. Leč jsu „stará škola“ v tomto, mám rád osvědčené a funkční ovládání. A také pořádné díly – a vím dobře, proč. Plánky nevedu, protože je nepotřebuju. 🙂
A ze všeho nejradši zapojuju snímače Tuma pickups.
